محبوبیت عجیب آیفون و Snapchat بین نوجوانان آمریکایی

نظرسنجی بزرگی در بیش از ۴۴ ایالت و بین ۶۱۰۰ نوجوان آمریکایی انجام شده و نتیجه آن تمایل ۸۲ درصدی نوجوانان به خرید آيفون به عنوان گوشی بعدی خود بوده، عددی که نسبت به نظرسنجی پیشین یک درصد رشد داشته. در ادامه با جی اس ام و نگاهی به گوشی و شبکه اجتماعی محبوب نوجوانان آمریکایی همراه باشید.

در کنار رشد علاقه افراد شرکت کننده در نظرسنجی به خرید آیفون اما موضوع جالب درصد محبوبیت شبکه‌های اجتماعی در بین نوجوانان آمریکایی است. محبوب‌ترینی که نه فیسبوک است و نه توییتر. ۴۷ درصد نوجوانان اسنپ‌چت را به هر شبکه اجتماعی دیگری ترجیح می‌دهند. با تمام رشد اینستاگرام و کپی‌کاری‌هایش همچنان با ۲۴ درصد در این نظرسنجی جایگاه دوم را دارد. در حالیکه این عدد برای فیسبوک ۹ درصد و برای توییتر تنها ۷ درصد است.

اگر کنجکاوید میانگین سن افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی را بدانید پاسخ ۱۶ سال است، نوجوانانی از خاواده‌هایی با درآمد متوسط (۵۵۰۰۰ دلار) تا درآمد‌های بالا (۱۰۱۰۰۰ دلار). میانگین درآمد خانوارها ۶۶۰۰۰ دلار بوده، مقداری بیشتر از میانگین درآمد در آمریکا.

این نظرسنجی از جهات بسیاری اهمیت دارد، نوجوانان بازار بزرگی دارند(با در نظر گرفتن رشد نوجوانان و تشکیل گروه جوانان و میان‌سالان آینده اهمیت بیشتر هم می‌شود) و می‌توانند بخش عظیمی از سود هر شرکت را تشکیل دهند. حرکت از فیسبوک و توییتر به سمت شبکه‌های تصویر محور مثل Snapchat یا اینستاگرام هم می‌تواند تاثیرات بسیاری بر بازار و شیوه ارتباط افراد داشته باشد.

نظر شما در این مورد چیست؟ فکر می‌کنید نوجوانان ایرانی چه برندی را می‌پسندند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.