رقابت حاشیه‌ها با حضور بزرگانی مثل آیفون ۱۰، پیکسل ۲ ایکس‌ال، نوت ۸ و دیگران

این روزها بازار گوشی‌های بدون حاشیه داغ است و رقابتی تنگاتنگ میان پرچم‌داران مختلف برپاست. با این وجود هر یک از کمپانی‎ها از علاقه‌مندان خاص خود برخوردارند. در ادامه به پرچم‌داران بدون حاشیه امسال نگاهی اجمالی خواهیم داشت.

پس از اینکه برخی کمپانی‌ها در سال جاری به عرضه پرچم‌دارانی با صفحه نمایش بدون حاشیه پرداختند، حال گوگل و اپل نیز در صدد عرضه جدیدترین محصولاتشان با خصوصیتی مشابه دیگر رده بالاهای حال حاضر هستند.

به نظر می‌آید امسال، سال درخشش پرچم‌داران بدون حاشیه است وچیزی تا معرفی آخرین بازماندگان این قافله باقی نمانده است. با این وجود اصلا بعید نیست که پایان سال ۲۰۱۷، پایان عرضه گوشی‌های بدون حاشیه باشد.

صرف نظر از این موضوع، تحلیل‎‏گران با نگاهی ریزبینانه به بررسی پرچم‌داران بدون حاشیه پرداخته‌اند. نخست باید اشاره داشت که نمایشگر همه این پرچم‌داران با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال در قسمت بالایی صفحه نمایش آیفون ۱۰ بستر کوچکی برای دوربین سلفی با سیستم TrueDepth فراهم شده، به علاوه نمایشگراین مدل به گونه‌ای طراحی شده که جایی برای حاشیه باقی نمی‌ماند. امسال تولیدکنندگان مختلفی از جمله سامسونگ و ال‌جی پرچم‌دارانی بدون حاشیه به بازار عرضه کردند در کنار آن‎ها گوگل و اپل نیز قصد عرضه محصولاتی مشابه را دارند. با این حساب پر بی‌راه نیست که بگوییم سال ۲۰۱۷ کلکسیونی از گوشی‌های بدون حاشیه‌ها را برای عاشقان فن‌آوری به ارمغان آورده است.

تحلیل‌گران علاوه بر پرچم‌دارانی که از آن‌ها یاد شد، از گوشی‌های هوشمندی همچون اسنشال نیز یاد کرده‌اند که ظاهری شبیه به آیفون ۱۰ دارد تا جایی که اسنشال این شباهت را در قسمت بالایی صفحه نمایش نیز حفظ کرده اما حاشیه‌ انتهای صفحه نمایش اسنشال، آن را از آیفون ۱۰ مجزا می‌سازد.

در هر صورت اگر از دوستداران گوشی‌های بدون حاشیه هستید، این نکته را در نظر داشته باشید که آیفون ۱۰ از تمام زوایا، نمونه‌ای تمام عیار از این مدل به شمار می‌آید و گوگل پیکسل ۲ ایکس‌ال، بیشترین حاشیه را در بالا و پایین نمایشگر دارد. Mi Mix 2 نمونه دیگری از مدل‌های بدون حاشیه محسوب می‌شود که البته حاشیه بخش پایینی نمایشگرش، جایی برای رقابت با آیفون ۱۰ باقی نمی‌گذارد.

با نگاهی به تصویر مدل‌های بدون حاشیه، قابل درک است که نسل‌ پیشین گوشی‌های هوشمند تا چه حد با انتظارات علاقه‌مندان به نمایشگرهای بی حاشیه، فاصله داشته‌اند.

در این صورت اگر از عاشقان این مدل گوشی‌ها هستید کدام یک از آن‎ها را انتخاب خواهید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.